آموزش مقدماتی افزونه یواست سئو

افزونه یو است سئو (Yoast SEO) با اختلاف یکی از محبوب ترین هاست. سئو بدون شک مبحث پیچیده ایست، اما با این حال افزونه Yost SEO دارای امکانات گسترده ای ایست که مدیریت سئو وب سایتتان را آسانتر می کند. برای فعالسازی این افزونه ابتدا از منوی کناری پنل سایت ساز وارد برنامه های جانبی شده و افزونه Yoast SEO را فعال نمایید.

پس از فعالسازی افزونه یواست سئو  با کلیک بر روی گزینه سئو از منوی کناری پنل وارد تنظیمات مربوط به آن شوید. اگر شما اولین بار است که وارد این افزونه شده باشید، بایستی سیستم مرحله به مرحله پیکربندی این افزونه را مشاهده کنید.

با کلیک بر روی گزینه پیکربندی آسان، افزونه یواست سئو مرحله به مرحله از شما اطلاعاتی برای تنظیمات اولیه طلب می کند.

بخش اول: شروع

با کلیک روی دکمه Configure Yoast SEO وارد مرحله پیکربندی شوید.

بخش دوم: محیط

در این بخش بایستی همواره گزینه A را انتخاب کنید، مگر اینکه شما در حال کار بر روی یک سایت آفلاین باشید.

بخش سوم: نوع نوشته

در بخش نوع نوشته، نوع وب سایت خود را مشخص کنید.

بخش چهارم: company or person (شخص یا شرکت)

در اینجا مشخصد کنید که این وب سایت متعلق به شخص است یا یک شرکت. در صورت انتخاب شرکت از شما خواسته می شود که داده های زیر را وارد کنید.

  • نام شرکت
  • لوگوی شرکت (حداقل در ابعاد 112 در 112 پیکسل، پیشنهاد ما استفاده از لوگوی مربعیست)

در صورت انتخاب گزینه شخص، از شما نام شخص پرسیده خواهد شد.

بخش پنجم: Social Profile

تمام شبکه های اجتماعی مرتبط را در این قسمت وارد کنید. اگر وب سایت مورد نظر به یک شرکت تعلق دارد، بایستی شبکه های اجتماعی شرکت وارد شود. نیازی به پر کردن همه موارد نیست. تنها آنهایی را پر کنید که دارای پروفایل در آن هستید.

بخش ششم: قابلیت مشاهده توسط موتورهای جستجو

در این بخش شما قادرید که قسمت های مختلف سایت را برای ایندکس یا عدم ایندکس در موتور های جستجو تنظیم کنید. در 99.99% مواقع بهتر است که دست به تنظیمات این بخش نزنید، مگر اینکه می دانید در حال انجام چه کاری هستید.

 

بخش هفتم: نویسندگان متعدد

اگر شما تنها نویسنده فعال در وب سایت هستید، یواست سئو آرشیو نوشته های شما را برای جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری به صورت اتوماتیک نوایندکس می کند. این افزونه به این خاطر اقدام به انجام چنین کاری می کند، چرا که در این شرایط، آرشیو نویسنده دقیقا همانند آرشیو وبلاگ خواهد بود.

در صورتی که وب سایت شما قرار است که چندین نویسنده داشته باشد، برای اینکه کاربران بتوانند از طریق نتایج جستجو به آرشیو نویسنده مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند، بایستی در این قسمت گزینه بله را انتخاب کنید.

 

بخش هشتم: گوگل سرچ کنسول

گوگل سرچ کنسول ابزاری متعلق به گوگل است که به شما اجازه مشاهده اطلاعاتی در مورد نحوه مشاهده وب سایت در نتایج گوگل را می دهد. اگر هم اکنون از کاربران گوگل سرچ کنسول هستید، می توانید به یواست سئو اجازه دهید تا اطلاعات این ابزار را به واسطه تایپ کردن کردن یک کد وارد سایت کند.

اگر با گوگل سرچ کنسول آشنا نیستید بر روی گزینه بعدی کلیک کنید. در حالی که استفاده از گوگل سرچ کنسول اهمیت زیادی در سئو دارد، اما جز قابلیت های یواست سئو نیست.

بخش نهم: تنظیمات عنوان

عنوان سایت یکی از مهمترین عناوین درج شده در یک وب سایت بوده و در نتایج گوگل و تب های مرورگر کاربران نیز نمایش داده می شود.

تنظیمات عنوان در یواست سئو

افزونه یواست سئو به صورت پیشفرض عنوان صفحات را به شکل “نام نوشته + جدا کننده + نام وب سایت” در نظر می گیرد. در این بخش شما قادرید که نام وب سایت و جداکننده را انتخاب نمایید.

 

در انتها با با پیغامی با عنوان شما آن را انجام داده اید، مواجه می شوید. در اینجا بر روی گزینه بستن کلیک کنید. حال شما توانسته اید که پیکر بندی اولیه یواست سئو را انجام دهید.

0/5 (0 نظر)
این مطالب را از دست ندهید
سایت ساز بوم، سرزمینی است که به منظور ایجاد راحتی و آسایش برای کاربرانش طراحی شده است. بوم بستری است که در آن می توانید به شکلی آسان و سریع در حین این که آزادی در طراحی دارید، سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را به راه اندازید.

اطلاعات تماس