افزودن فایل صوتی و موزیک در وردپرس

زمان مطالعه: 5 دقیقه

احتمالا شما هم دوست دارید به صفحه یا صفحاتی از سایت خود فایل صوتی و موزیک اضافه کنید و از این طریق کاربرانتان را به مدت بیشتری داخل سایت نگه دارید و به سئو سایت نیز کمک کنید. افزودن فایل صوتی و موزیک در وردپرس هم جنبه کاربری دارد یعنی باعث تجربه کاربری بهتر می شود و هم جنبه سئویی داشته چرا که گوگل متوجه می شود که سایت شما برای کاربر جذاب بوده پس به سایتتان امتیاز می دهد. بنابراین می توانید با استفاده از افزونه یا از طریق تنظیمات داخلی خود وردپرس، فایل صوتی و موزیک را داخل صفحاتتان قرار دهید. اگر می خواهید نحوه اضافه کردن صوت و موزیک در وردپرس را یاد بگیرید، از شما دعوت می کنیم در ادامه این مطلب همراه مانابوم باشید.

نحوه افزودن فایل صوتی و موزیک در وردپرس

افزودن فایل صوتی و موزیک در وردپرس

با لینک دار کردن متن و قرار دادن فایل های صوتی و موزیک در صفحات سایت، محتوای داخل سایتتان را برای کاربران خود جذاب تر کنید و تجربه کاربری بهتری را رقم بزنید. شما می توانید با کمک گرفتن از یک افزونه خوب، یک فایل صوتی را به صفحه سایت خود اضافه کنید و یا اینکه پلی لیست بسازید. کار کردن با افزونه های اضافه کردن فایل صوتی و موزیک به وردپرس، ساده است و به جزء افزونه ها، خود وردپرس هم گزینه ای در اختیار شما قرار داده است تا فایل صوتی را وارد سایت کنید.

معرفی افزونه Html5 Audio Player برای اضافه کردن موزیک در سایت وردپرسی

یکی از بهترین افزونه هایی که برای اضافه کردن صوت یا موزیک در وردپرس کاربرد دارد، افزونه Html5 Audio Player می باشد. این افزونه برای نسخه وردپرس 5 و بالاتر کار می کند و با استفاده از آن قادر خواهید بود انواع فایل های صوتی با فرمت های مختلف را در وردپرس بارگذاری کنید.

افزونه Html5 Audio Player رابط کاربری آسانی دارد و فضای زیادی از وردپرس را اشغال نمی کند همچنین قابلیت دانلود فایل را برای کاربران فراهم می سازد. برای اجرای این افزونه در سایت وردپرسی خود ابتدا باید آن را دانلود کرده و فعال نمایید. سپس باید افزونه را در بخش افزونه های سایت خود بارگذاری کنید.

در قدم بعدی مشاهده خواهید کرد که یک بخش با نام Html5 Audio Player به پیشخوان وردپرس شما اضافه شده است. وارد منوی تنظیمات این بخش شوید و گزینه ” Add Audio Player” را انتخاب کنید.

با ورود به بخش Add Audio Player افزونه معرفی شده، چند بخش را مشاهده خواهید کرد؛

  • در بخش اول باید نام پخش کننده فایل صوتی درج شود.
  • در بخش دوم باید دکمه Add or Upload File را انتخاب کنید تا فایل صوتی بارگذاری شود.
  • در بخش سوم باید تعیین کنید که می خواهید نحوه پخش فایل صوتی فقط برای یکبار باشد یا به صورت مکرر پخش شود.
  • در بخش چهارم افزونه به نام Muted، می توانید تعیین کنید که صدای فایل صوتی به صورت پیش فرض قطع باشد.
  • در بخش پنجم به نام AutoPlay باید مشخص کنید که فایل صوتی با بارگذاری صفحه پخش شود یا خیر و اگر این گزینه را فعال کنید، با ورود کاربر به صفحه، موسیقی نیز شروع به پخش شدن می کند.
  • در قسمت ششم هم با نام Player width این امکان را دارید که ابعاد پخش کننده را تنظیم کنید.

بعد از تمام این تنظیمات دکمه سیو را بزنید تا ذخیره شوند. حال می توانید به بخش اول افزونه یعنی Html5 Audio Player مراجعه کنید و در آنجا پخش کننده ای که ساخته اید را مشاهده نمایید. در این بخش، کد کوتاه مربوط به پخش کننده ای که ایجاد کرده اید، نمایش داده می شود که باید این کد را کپی کنید و در هر صفحه از سایت که تمایل دارید، آن را قرار دهید.

افزودن فایل صوتی و موزیک

افزودن فایل صوتی و موزیک در وردپرس با افزونه AudioIgniter

یکی دیگر از افزونه های قدرتمند و کارآمد برای پخش صوت در وردپرس، افزونه AudioIgniter می باشد که نصب و استفاده از آن هم ساده است.

پس از دانلود افزونه AudioIgniter، وارد پیشخوان وردپرس شوید و در بخش افزونه ها، گزینه افزودن را انتخاب نمایید. حال باید افزونه را آپلود و سپس آن را فعال کنید تا گزینه جدیدی به اسم “پخش کننده صوتی” به پیشخوان وردپرس اضافه شود.

برای استفاده از افزونه AudioIgniter جهت پخش فایل صوتی یا موزیک، ابتدا باید فایل صوتی را وارد کتابخانه پرونده های چند رسانه وردپرس کنید. سپس لینک فایل را کپی کنید و آن را در قسمت آپلود افزونه پیست کنید.

اگر هم می خواهید چند فایل صوتی را قرار دهید، بر روی گزینه اضافه کردن آهنگ در افزونه کلیک کنید و مطابق موزیک قبلی، لینک آن فایل را در جعبه آپلود قرار دهید. بدین ترتیب می توانید یک پلی لیست در سایت خود بسازید.

پس از اتمام تنظیمات، کد کوتاهی که ایجاد می شود را از انتهای صفحه کپی کنید و در هر صفحه ای که می خواهید فایل صوتی یا موزیک اجرا شود، این کد را قرار دهید.

افزودن فایل صوتی و موزیک در وردپرس با افزونه ZoomSounds

افزونه سومی که می خواهیم معرفی کنیم و برای افزودن فایل صوتی و موزیک در وردپرس استفاده می شود، افزونه ZoomSounds می باشد. این ابزار امکانات خوبی را در اختیار شما قرار می دهد و مثل دو افزونه دیگری که بالاتر معرفی کردیم، از طریق کدهای کوتاه، فایل صوتی را اجرا می کند.

ابزار ZoomSounds نصب آسان و سریع دارد، امکان ثبت نظرات بازدید کنندگان را فراهم می سازد، برای دستگاه های لمسی با سیستم های عامل اندروید و آی او اس بهینه شده است و گزینه دانلود فایل صوتی یا موزیک را هم دارد.

نحوه افزودن فایل صوتی و موزیک با امکانات پیش ­فرض وردپرس

نحوه افزودن فایل صوتی و موزیک

برای اضافه کردن فایل صوتی و موزیک در وردپرس می توانید از امکانات پیش فرض خود وردپرس هم استفاده کنید که در این صوت نیازی به نصب افزونه نمی باشد. بدین منظور، یکی از برگه های سایت را در حالت ویرایش قرار دهید و یک المان بلاک متنی به صفحه ساز اضافه کنید. در صفحه تنظیمات بلاک متن بر روی گزینه “افزودن پرونده های چند رسانه ای” کلیک نمایید.

با انتخاب گزینه “افزودن پرونده های چند رسانه ای” به صفحه ای هدایت می شوید که می بایست فایل صوتی را بارگذاری کنید و یا از قسمت کتابخانه پرونده های چند رسانه ای، فایلی که از قبل انتخاب کرده اید را آپلود نمایید. بعد از انتخاب فایل، دکمه گذاشتن در برگه را انتخاب کنید تا فایل صوتی به صفحه اضافه شود.

در صفحه بعد فایل صوتی را بارگذاری کرده و یا از قسمت کتابخانه پرونده­ های چند رسانه ­ای فایلی که قبلا آپلود کرده ­اید را انتخاب و دکمه گذاشتن در برگه را کلیک کنید تا فایل صوتی در صفحه بلوک متن قرار گیرد.

با انجام مراحل فوق، فایل صوتی به برگه شما اضافه می شود و می توانید با بروزرسانی برگه، فایل را در سایت ببینید. اگر هم نمی خواهید از صفحه ساز استفاده کنید، می توانید وارد برگه ها یا نوشته ها شوید و بر روی گزینه “افزودن پرونده چند رسانه ای” کلیک نمایید سپس باید باقی مراحل را مطابق توضیحات گفته شده، انجام دهید تا موزیک به صفحه اضافه شود.

سخن پایانی

در این مطلب شما را برای نحوه افزودن فایل صوتی و موزیک در وردپرس راهنمایی کردیم و همانطور که با مطالعه توضیحات این مطلب متوجه شدید، برای انجام این کار می توانید از امکانات پیش فرض خود وردپرس استفاده کنید و یا برای اجرای فایل با امکانات کاربری بیشتر، افزونه نصب نمایید. برای اضافه کردن فایل صوتی به وردپرس افزونه های متعددی وجود دارند (می توان وردپرس را بهترین روش ساخت سایت دانست چرا که امکانات فراوانی را به سادگی در اختیار ما قرار می دهد) که چند مدل از بهترین آنها را در این مطلب معرفی کردیم. امیدواریم که از اطلاعات ارائه شده، استفاده کافی را ببرید.

طبق عادت در انتهای هر مقاله آموزشی، نکته ای مهم برای پیشرفت و توسعه سریعتر وب سایت گفته می شود. خرید سایت یکی از موثرترین روش های کسب در آمد از اینترنت است، چرا که شما را به طیف وسیعی از کاربران هدفمند متصل می کند.

0/5 (0 نظر)
این مطالب را از دست ندهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها