کپی کردن نوشته یا برگه در وردپرس

زمان مطالعه: 6 دقیقه

کپی کردن از نوشته ها یا برگه های موجود در وردپرس در بسیاری از موارد مفید است. در صورتی که صفحه ای برای سایت خود با صفحه ساز ها موارد دیگر طراحی کرده اید (توصیه می کنم جهت طراحی صفحات خود از این 7 سایت دانلود آیکون رایگان استفاده کنید.) و نیاز دارید از آن در جای دیگری هم از وبسایت خود استفاده کنید در این صورت طراحی مجدد یک صفحه کاری دشوار و زمان گیر خواهد بود. پس نیاز دارید بدون هیچ دردسری و در کمترین زمان از صفحه یک کپی بگیرید و در جای مناسب از آن استفاده کنید. برای تکثیر یک برگه در وردپرس چند روش در دسترس است. در این مقاله به نحوه کپی کردن برگه ها در وردپرس به کمک افزونه duplicate post می بپردازیم.

مزایا کپی کردن نوشته یا برگه

دلایل مختلفی برای آموزش تکثیر کردن نوشته ها و برگه ها در وردپرس وجود دارد که ما در مانابوم به آنها میپردازیم.

اگر فردی قصد کپی کردن مطالب در یک قالب مشخص که با تغییر متغیر ها همراه است را داشته باشد تا محتوای خود را آماده کند، کپی کردن نوشته در وردپرس یک راه ساده و آسان می باشد.
یکی دیگر از کاربرد های کپی کردن صفحات برای مواقعی است که شما میخواهید یک نوشته یا صفحه جدیدی را ایجاد کنید که با یک پست یا صفحه موجود در سایت شما کاملا یکسان است. اگر پست یا صفحه طولانی باشد یا عکس و فیلم حجیمی را در خود جای داده باشد، روند اضافه کردن همه مطالب به طور کلی میتواند بسیار پر زحمت و زمان بر باشد.

دلیل دیگر اگر پست های زیادی دارید که بسیار شبیه یکدیگر هستند و تنها تفاوت آن ها در بعضی از محتواها یا عکس های موجود در آنها است، برای ایجاد صفحات مشابه ممکن است مجبور شوید دوباره تمام آن متن های موجود را بنویسید یا همه فایل های رسانه ای را برای ایجاد پست یا صفحات جدید خود دوباره اضافه کنید، واقعا خسته کننده است. با ایجاد یک صفحه المثنی شما می توانید بدون اعمال تغییر در صفحه اصلی روی پست تکراری تغییرات خود را اعمال نمایید و این نشان میدهد که کپی کردن نوشته در وردپرس یک روش بسیار مناسب محسوب میشود.

باید این نکته را بگوییم که مطالب یک صفحه را نباید به صورت دستی در وردپرس کپی کرد زیرا در این حالت مواردی مانند تنظیمات SEO و تصاویر برجسته کپی نخواهند شد و شما مجبور به کپی کردن دوباره آنها خواهید بود اما راهکاری که ما به شما می دهیم این امکان را می دهد که مطالب صفحه را به راحتی کپی کنید و آن را با توجه به خواسته خود ویرایش کنید.

کپی کردن نوشته در وردپرس بسیار آسان است که به دو روش بدون افزونه و با افزونه قابل انجام است. در ادامه این مقاله با آموزش کپی کردن برگه در وردپرس از طریق افزونه Duplicate Post با ما همراه باشید.

افزونه Duplicate Post چیست؟

کپی کردن نوشته یا برگه در وردپرس

یکی از معروف ترین افزونه های کپی مطالب صفحه در وردپرس افزونه Duplicate post است. اگر به دنبال ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای کپی کردن مطالب یک صفحه هستید ما به شما استفاده از افزونه Duplicate post را پیشنهاد می کنیم. با استفاده از افزونه Duplicate post در وقت شما صرفه جویی می شود و تا حد ممکن خطای انسانی پایین می آید. اگر میخواهید یک نوشته یا صفحه جدید ایجاد کنید که با صفحات موجود در سایت مشابه است، می توانید از طریق کپی کردن نوشته در وردپرس به نتیجه مطلوبی برسید. در صورت طولانی بودن صفحه یا دارا بودن عکس و فیلم حجیم، روند اضافه کردن تمام مطالب طولانی و بسیار زمان بر می شود همچنین در صورتی که پست های زیاد و شبیه به یکدیگر باشند مجبور می شوید تا تمام مطالب موجود را بنویسید که این کار بسیار پر زحمت می باشد. همان طور که گفته شد با کپی کردن نوشته در وردپرس راه حل این مشکل پیدا می شود و به شما این امکان را می دهد که بدون تاثیر گذاشتن بر روی نسخه اصلی، روی آن صفحه کار کنید.

از بهترین روشهای تکثیر برگه و نوشته ها در وردپرس استفاده از افزونه ها است. در واقع این افزونه ها سرعت عمل و سهولت کار را برای شما افزایش می دهند و شما فقط باید نسبت به نصب و پیکربندی افزونه اقدام نمایید.

آموزش افزونه Duplicate Post

بعد از دانلود (جهت دانلود اینجا کلیک کنید) و نصب افزونه برای داشتن یک کپی از متن خود در صفحه ویرایش روی لینک Copy to a new draft کلیک نمایید (از اهمیت بروزرسانی در وردپرس غافل نشوید).

حال به صفحه همه نوشته ها بروید در این صفحه دو لینک Clone و New draft وجود دارد. با کلیک کردن روی لینک Clone بدون اینکه مطالب و یا نوشته را باز کنید یک کپی از نوشته شما تهیه می شود. با کلیک کردن روی New draft یک پست تکراری ایجاد می شود. توجه داشته باشید که پست تکراری در ویرایشگر پست باز نمی شود و شما فقط می توانید یک کپی از نوشته را ببینید و سپس آن را ویرایش کنید. در واقع این گزینه مطالب را کپی کرده و بلافاصله نسخه تکراری مطالب را در ویرایشگر پست باز میکند.

در تنظیمات افزونه Duplicate Post وقتی مطالب را کپی می کنید شما می توانید تعیین کنید که زمان مطلب، پیوست های متن، زمینه های سفارشی و… کپی شوند و یا خیر. با توجه به توضیحات ما در این مقاله باید متوجه این شده باشید که کار با افزونه Duplicate post راحت میباشد. پس اگر میخواهید از آن برای سناریوهایی مانند طراحی مجدد وب سایت، کپی کردن صفحات و… استفاده کنید این گزینه بسیار مناسبی برای شما می باشد.

افزونه Duplicate Post به صورت کاملاً نامحدود کار می‌کند که به طور پیش فرض از تمام مطالب صفحه پشتیبانی می کند. اگر می خواهید به پشتیبانی از انواع پست های سفارشی شده بپردازید می توانید افزونه را سفارشی سازی کنید همچنین می توانید نقش کاربران را محدود کنید. زمانی که می خواهید یک نسخه تکراری از یک مطالب صفحه را داشته باشید می توانید انتخاب کنید که چه چیزی را می خواهید کپی کنید. برای شروع، پیکربندی لازم برای کپی کردن نوشته در وردپرس به قسمت تنظیمات و سپس به Duplicate Post یا تکثیرکننده پست بروید. صفحه تنظیمات به سه تب جداگانه تقسیم میشود که عبارتند از:

  1. چه چیزهایی کپی شود
  2. دسترسی ها
  3. نمایش

در اولین تب یعنی چه چیز هایی کپی شود به شما این امکان را میدهد تا هنگام ایجاد یک نسخه تکراری، انتخاب کنید که چه چیزهایی را کپی کنید. گزینه های پیش فرض برای اکثر وبسایت ها باید کار کنند. حتما تمام مواردی که قصد دارید کپی شوند و تمام مواردی که تمایل به کپی ندارید را انتخاب کنید و فراموش نکنید روی کلید ذخیره کلیک نمایید تا تغییرات اعمال شود.

چه چیزهایی کپی شود در افزونه Duplicate Post

در مرحله بعد یعنی دسترسی ها باید به تب دسترسی ها بروید. به طور پیش فرض یک سری تنظیمات و دسترسی هایی در این افزونه به نقش های مدیر کل، ادمین و ویرایشگر داده شده است تا پست های تکراری را ایجاد کنند. این بدان معنا است که فقط همین اشخاص میتوانند این کار را انجام دهند. ولی شما قادر به تغییر دسترسی خواهید بود. همچنین میتوانید قابلیت ایجاد پست تکراری را برای پست ها و انواع صفحات موجود، نیز فراهم کنید. اگر از انواع پست های سفارشی در وبسایت خود استفاده میکنید، آن نوع پست ها در اینجا ظاهر می شوند، شما میتوانید انتخاب کنید که آیا می خواهید ویژگی پست تکراری را برای آن دسته از پست ها نیز فعال کنید یا خیر.

دسترسی ها در افزونه Duplicate Post

در آخر جهت نمایش بر روی تب نمایش کلیک کنید تا به مکان هایی که می خواهید لینک های تکراری را نمایش دهند دسترسی داشته باشید. به طور پیش فرض افزونه Duplicate Post این لینک ها را در فهرست، نوشته ها، ویرایش صفحه، نوار مدیریت سایت و کارهای دسته جمعی نشان میدهد. برای اینکه کپی کردن نوشته در وردپرس با انتخاب شما انجام شود حتما تنظیمات خود را ذخیره کنید و بدین منظور بر روی دکمه ذخیر تغییرات کلیک نمایید.

نمایش در افزونه Duplicate Post

نتیجه

میتوان گفت قابلیت کپی کردن در وردپرس برای وبسایت هایی که میخواهند قالب مشخصی داشته باشند بسیار مهم و کاربردی است. برای افزودن این قابلیت به سایت های وردپرسی، روش استفاده از افزونه Duplicate Post در این مقاله آموزش داده شد.

طبق عادت در انتهای هر مقاله آموزشی، نکته ای مهم برای پیشرفت و توسعه سریعتر وب سایت گفته می شود. ایمیل مارکتینگ نوعی از بازاریابی است که می توان با در اختیار داشتن لیست ایمیلی از مشتریان آن ها را  از محصولات جدید، تخفیف ها و سایر خدمات آگاه سازیم. برای انجام ایمیل مارکتینگ نیاز به سرویس های خاصی دارید که ما بهترین سرویس های ایمیل مارکتینگ را به شما معرفی کردیم.

0/5 (0 نظر)
این مطالب را از دست ندهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها