تنظیمات عمومی وردپرس

زمان مطالعه: 6 دقیقه

راه اندازی و مدیریت یک وب سایت وردپرسی در حال حاضر یکی از اصلیترین اقداماتی است که افراد به منظور بهبود شرایط کسب و کار خود به دنبال آن هستند. اما در کنار اقدامات لازم برای طراحی سایت وردپرسی یا استفاده از سایت ساز میبایست در زمینه مدیریت آن نیز دقت لازم را داشته باشید.

یکی از موضوعاتی که در بحث مدیریت وب سایت وردپرسی مهم میباشد، بخش تنظیمات وردپرس به ویژه بخش تنظیمات عمومی وردپرس است. چرا که با استفاده از این قسمت از پیشخوان وردپرس شما می توانید تنظیمات مربوط به پیکربندی کلی وب سایت خود را مدیریت کنید.

در واقع گزینه های قرار گرفته در این بخش بسیار مهم بوده و روی کلیت وب سایت شما تاثیر بسیار زیادی را دارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به قسمت های قرار گرفته در بخش تنظیمات عمومی وردپرس و نحوه کار با آن بپردازیم.

بنابراین اگر تمایل دارید با بخش تنظیمات عمومی وردپرس بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید.

بخش های متفاوت تنظیمات عمومی وردپرس

  1. عنوان سایت
  2. معرفی کوتاه
  3. نشانی ایمیل
  4. عضویت
  5. نقش پیش فرض کاربر جدید
  6. زبان سایت
  7. ناحیه زمانی
  8. ساختار تاریخ
  9. ساختار زمان
  10. روز آغازین هفته

توجه داشته باشید بعضی از طراحان سایت جهت تنظیم، تنظیمات عمومی وردپرس قیمت طراحی سایت شما را افزایش می دهند. با مطالعه این مقاله و به دلیل آسان بودن این بخش خودتان به راحتی می توانید این تنظیمات را درست کنید و نیازی به انجام هزینه نیست.

پس از اینکه نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کردید، وارد پنل پیشخوان وردپرس می شوید.

برای دیدن صفحه تنظیمات عمومی وردپرس از طریق منو سمت راست تنظیمات سایت را انتخاب می کنید، که از جمله موارد این تنظیمات معرفی کوتاه، نشانی ایمیل، عضویت، زبان سایت و غیره… می باشد. پس از انتخاب این منو در صفحه نمایش داده شده می توانید گزینه های مربوط به تنظیمات عمومی وردپرس را مشاهده کنید.

درست کردن این تنظیمات در وب سایت اهمیت بالایی دارد و باعث عدم بروز مشکل در آینده می شود یکی دیگر از کارهای پر اهمیت برای وب سایت داشتن نماد اعتماد الکترونیکی است، اگر در ذهنتون سوالی مبنی بر نحوه دریافت این نماد مهم شکل گرفته است، می توانید به آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی مراجعه کنید.

در ادامه آموزش به بررسی تمام گزینه های این صفحه می پردازیم:

عنوان سایت

در این کادر از صفحه تنظیمات عمومی وردپرس میتوانید کلمه یا جمله ای برای نام وب سایت خود انتخاب کنید. عنوانی که در این کادر مینویسیم معمولا در بالای هر صفحه نمایش داده میشود.

معرفی کوتاه

در این قسمت از تنظیمات عمومی وردپرس شما میتوانید یک جمله یا یک توضیح کوتاه درباره وب سایت خود بنویسید. این بخش را تا حد ممکن کوتاه بنویسید و به سرویس، خدمات و محصولات مهم خود اشاره کنید.

نشانی ایمیل

برای دریافت به روزرسانی ها، بازیابی کلمه عبور و پشتیبانی سایت باید یک آدرس ایمیل در این بخش وارد کنید. در هنگام نصب وردپرس یک آدرس ایمیل از شما خواسته میشود که این آدرس هم به عنوان ایمیل مدیریتی هم به عنوان ایمیل کاربر ادمین سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در بخش نشانی ایمیل آدرس ایمیل مدیریتی سایت تعیین می‌شود. هنگام نصب و فعال کردن وردپرس یک ایمیل از شما خواسته می­شود که این هم به عنوان ایمیل مدیریتی هم به عنوان ایمیل کاربر ادمین سایت می­باشد.

ایمیل‌های مدیریتی و پشتیبانی سایت نظیر، نظرات جدید، ثبت نام، فرم تماس و… به این آدرس ارسال خواهد شد.

بنابراین می­بایست ایمیلی را وارد کنید که به آن دسترسی دارید.

عضویت

در مقابل این گزینه جمله ای با عنوان هر کسی میتواند نام نویسی کند وجود دارد با انتخاب این گزینه اجازه نام نویسی به کاربران را در سایت خود میدهید. ولی توصیه میکنیم این قسمت را فعال نکنید زیرا با اسپم های زیادی مواجه خواهید شد که ممکن است مشکلات امنیتی برای سایت شما به وجود بیاورند.

نقش پیش فرض کاربر جدید

اگر بخش عضویت را فعال کرده باشید  انتخاب نقش پیش فرض کاربر تازه یکی از تنظیمات امنیتی مهمی است که باید آن را جدی بگیرید، در این قسمت تعیین می کنید هر کاربری که در سایت شما عضو شد چه نقشی به آن داده شود. مانند:نویسنده، مدیر و… .

نقش های کاربری وردپرس

از آنجایی که بحث در مورد نقش کاربر ها و سطح دسترسی های متفاوت آن ها در سیستم مدیریت محتوا وردپرس نیاز به توضیح بیشتر دارد در مقاله افزودن کاربر در وردپرس به طور کامل درباره این موضوع صحبت شده است.

زبان سایت

با استفاده از این کادر در صفحه تنظیمات عمومی وردپرس میتوانید زبان کاربری خود را مشخص کنید. وردپرس از تعداد زیادی از زبان های زنده دنیا پشتیبانی می‌کند و با انتخاب زبان مورد نظر از این بخش، پیشخوان سایت شما مطابق با آن زبان ترجمه شده و نمایش داده خواهد شد.

همچنین قالب ها و افزونه های موجود از این زبان برای نمایش ترجمه های خود استفاده می‌نمایند و چپ چین یا راست چین بودن محتوای سایت هم براساس چپ چین یا راست چین بودن زبان سایت توسط قالب و افزونه ها تنظیم می‌ گردد، بنابراین اگر زبان اصلی سایت شما فارسی است این گزینه را بر روی فارسی قرار دهید.

ناحیه زمانی

این قسمت از تنظیمات عمومی وردپرس مربوط به انتخاب منطقه زمانی است. در صورتی که سایت شما برای کاربران ایرانی طراحی شده است زمان این کادر را باید تهران قرار دهید.

ساختار تاریخ

در این قسمت می توانید مشخص کنید تاریخی که بر روی سایت نمایش داده میشود با چه فرمتی باشد. شما می‌توانید از میان گزینه های آماده یکی را انتخاب کرده و یا از قسمت سفارشی تاریخ مدنظر خود را انتخاب نمایید.

ساختار زمان

در این قسمت میتوانید از فرمت های آماده زمان برای وب سایت خود استفاده کنید یا اینکه حالت سفارشی را انتخاب کرده و به دلخواه خود تغییراتی در آن ایجاد نمایید. ساختار زمان برای تعیین بخش های مختلف، بخصوص زمان انتشار پست ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روز آغازین هفته

شروع روز اول هفته کاری را در این قسمت وارد میکنید، اگر تنظیمات ناحیه زمانی را تهران انتخاب کرده اید قطعا روز آغازین هفته شنبه است. این بخش  توسط افزونه هایی که نمایش تاریخ دارند مورد استفاده قرار می­گیرد.

آخرین بخش از تنظیمات عمومی وردپرس تنظیمات تاریخ شمسی و اعداد فارسی می باشد، که طبق سلیقه شخصی خود میتوانید هر کدام از این موارد را فعال یا غیر فعال کنید.

و در انتها با کلیک کردن بر روی دکمه ذخیره تغییرات تنظیمات عمومی سایت شما به اتمام میرسد.

نتیجه گیری

گزینه های تنظیمات موجود در وردپرس ممکن است برای تازه واردان کمی دشوار باشد. در این مقاله تلاش ما بر این بوده تا شما را با بخش تنظیمات عمومی وردپرس آشنا کنیم و به شما بگوییم که به چه شکلی اقدام به مدیریت وب سایت خود از طریق این بخش نمایید.

شاید فکر کنید که گزینه های قرار گرفته در بخش تنظیمات عمومی وردپرس بسیار ساده و ابتدایی باشند. اما در واقعیت باید به این نکته توجه کرد که گزینه ها در عین ساده بودن نقش بسیار مهمی را در مدیریت صحیح وب سایت وردپرسی ایفا می کنند.

بنابراین لازم است که به آنها دقت لازم را داشته باشید. بدین ترتیب می توانید بعد از دریافت وب سایت آماده خود با استفاده توضیحات داده شده در این بخش به راحتی وب سایت خود را مدیریت کنید.

وان دا  ، b2n ، زایا ، rizy

5/5 (1 نظر)
این مطالب را از دست ندهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها