کسب درآمد از طراحی سایت

زمان مطالعه: 8 دقیقه

کار کردن به عنوان یک طراح سایت موقعیت های شغلی زیادی را پیش روی شما قرار می دهد، طراح سایت می تواند در شرکت استخدام شود و درآمد ثابت ماهانه بگیرد و یا اینکه به صورت فریلنسری فعالیت کند. درآمد طراح سایت بستگی به تخصص ها و مهارت های او دارد و در جهان امروز نیز با علاقه بیشتر صاحبان کسب و کار به راه اندازی سایت، بازار کار طراحان سایت حسابی رونق گرفته است شما با یاد گرفتن طراحی سایت حرفه ای حتی می توانید به درآمد دلاری هم امیدوار باشید و با شرکت های بزرگ خارجی کار کنید. طراحی کردن سایت برای دیگران، آموزش و تدریس، راه اندازی آموزشگاه طراحی سایت، راه اندازی یک سایت شخصی و بسیاری از موارد دیگر از جمله روش های کسب درآمد از طراحی سایت هستند که در ادامه این مطلب بیشتر صحبت خواهیم کرد. در این مطلب با سایت ساز مانابوم همراه باشید.

روش های کسب درآمد از طراحی سایت

کسب درآمد از طراحی سایت

شما هم دوست دارید طراحی سایت را یاد بگیرید و از این شغل درآمد به دست آورید؟ اگر پاسخ شما بله است، در این بخش روش های کسب درآمد از طراحی سایت را به شما معرفی می کنیم :

کسب درآمد از ساخت سایت برای مشتریان

احتمالا اولین ایده ای که به ذهنتان می رسد، طراحی کردن سایت برای مشتریان است. در این زمینه باید مهارت بازاریابی داشته باشید تا بتوانید مشتریان را جذب کنید همچنین باید نمونه کارهای قوی و مشتری پسند ارائه کنید که به شما اعتماد کنند.

یک راه ساده برای جذب مشتری، آگهی گذاشتن در سایت های فریلنسری، دیوار، شیپور، فعالیت در شبکه های مجازی مثل اینستاگرام، تلگرام و… است، از این طریق می توانید خودتان را به مشتریان معرفی کنید.

این روز ها که بازار تبدیل کسب و کار سنتی به کسب و کار آنلاین داغ است، نیاز به طراحی سایت بسیار بیشتر شده است و صاحبان کسب و کار زیادی هستند که به مهارت شما نیاز دارند و به دنبال کسی می گردند که سایتی با امکانات خوب و البته قیمت مناسب برای آنها طراحی کند. اگر نسبت به رقبا قیمت بهتری به مشتری ارائه کنید و نظرات و خواسته های مشتری را در طراحی سایت اعمال کنید، می توانید به درآمد خوبی برسید و حتی مشتریان قبلی شما می توانند معرف شما باشند.

اگر می خواهید تمام مزیت های رقابتی را نسبت به سایر طراحان سایت داشته باشید می توانید اقدام به اخذ نمایندگی فروش سایت از مانابوم کنید و به فروش وب سایت بدون درگیر شدن در مباحث فنی بپردازید، حتی پشتیبانی از مشتریان شما پس از خرید سایت از طریق پشتیبانان مانابوم انجام می شود.

اگر از طریق فریلنسری بخواهید کسب درآمد از طراحی سایت داشته باشید، محدودیت زمانی و مکانی ندارید و می توانید در هر جا و هر مکانی پروژه بگیرید. فقط کافیست مهارت داشته باشید و به اینترنت وصل شوید تا از سراسر دنیا پروژه دریافت کنید و درآمد داشته باشید.

فریلنسرها محدودیتی در حجم کار ندارند و می توانند روزی یک ساعت تا بیشتر از ده ساعت کار کنند و درآمد های میلیونی به دست آورند. همچنین به عنوان طراح سایت فریلنسر می توانید مشتریان را خودتان انتخاب کنید و از لحاظ روانی آرامش بیشتری داشته باشید.

البته فریلنسری کار کردن معایب خودش را هم دارد برای مثال اگر بیمه برای شما مهم است، بیمه نخواهید داشت و حقوقتان نیز ثابت نیست. ممکن است یک ماه درآمدتان خیلی کم باشد اما ماه دیگر درآمد چند برابری داشته باشید.

پشتیبانی سایت دیگران

بسیاری از افرادی که صاحب سایت هستند یا زمان و حوصله پشتیبانی سایت خود را ندارند و یا از مهارت و دانش فنی لازم برای این کار برخوردار نیستند. شما می توانید مدیریت و پشتیبانی سایت های مختلف را در بخش های فنی، گرافیک، انتخاب نام دامنه، ارتباط با مشتریان و… به عهده بگیرید و به صورت فریلنسری کسب درآمد کنید.

فایده پشتیبانی سایت این است که زمان زیادی از شما گرفته نمی شود و می توانید همزمان پشتیبان چند سایت باشید و درآمد خوبی هم داشته باشید حتی در کنار شغل خود به آموزش مهارت های بیشتر طراحی سایت فکر کنید.

توسعه دهنده وبسایت

سایت های زیادی هستند که طراحی آنها به پایان رسیده است اما مورد رضایت کارفرما نیست. شما می توانید به عنوان توسعه دهنده این سایت ها مشغول به کار شوید و امکانات و قابلیت های جدیدی که کارفرما می خواهد را در سایت اضافه کنید. از طریق توسعه سایت هم می توان به درآمد خوبی رسید و برای کار گرفتن نیاز است که نمونه کار ارائه کنید.

پلاگین نویسی برای وردپرس

برای پلاگین نویسی نیاز به تسلط در برنامه نویسی و PHP می باشد. فروش پلاگین درآمد بسیار خوبی دارد چرا که پر استفاده ترین سیستم مدیریت محتوا در کشور ما، وردپرس است اما مهم است که حتما پلاگین کاربردی و مفید برای وردپرس برنامه نویسی کنید و نیاز به آن وجود داشته باشد.

تدریس و آموزش طراحی سایت

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از طراحی سایت، آموزش طراحی سایت است. افراد زیادی هستند که با داشتن تخصص بالا در زمینه طراحی سایت، تدریس می کنند. این تدریس می تواند حضوری، آنلاین یا به صورت ویدئوهای از قبل ضبط شده باشد.

اگر می خواهید حرفه ای تر تدریس کنید، بهتر است سایت شخصی داشته باشید و از طریق سایت خود، ویدئوهای آماده یا کلاس های آنلاین را برگزار کنید اما اگر هم سایت شخصی ندارید، روش هایی زیادی برای تبلیغ کردن وجود دارد مثل تبلیغات در فضای مجازی و… .

استخدام شدن به عنوان طراح سایت در یک شرکت

با یاد گرفتن طراحی سایت می توانید در یک شرکت استخدام شوید و به صورت کارمندی درآمد کسب کنید. در سایت های استخدامی مثل ایران استخدام، جابینجا و… آگهی های استخدام طراح سایت را ببینید و با حقوق و مزایا آن آشنا شوید.

شما می توانید به عنوان کارمند در یک شرکت طراحی سایت استخدام شوید و برای مشتری های شرکت، سایت طراحی کنید. حقوق در این روش کسب درآمد، ثابت است و امکان پیشرفت کمتری وجود دارد اما در مقابل دغدغه پیدا کردن مشتری ندارید و احتمالا از مزایای دیگری مثل بیمه، مرخصی و… بهره مند می شوید.

اگر بتوانید در یک شرکت معتبر استخدام شوید، امنیت شغلی شما فراهم است و در هر شرایطی حتی اگر شرکت متضرر شود، شما مسئولیت مالی در قبال شرکت ندارید. مزیت دیگر استخدام در شرکت نیز این است که سریع تر به درآمد می رسید اما در روش فریلنسری شاید ماه های اول درآمد جالبی نداشته باشید.

با استخدام شدن در یک شرکت تجربه هم کسب می کنید و می توانید مهارت های خودتان را ارتقاء دهید، کار تیمی یاد می گیرید و همکاران زیادی پیدا می کنید. بعضی از شرکت ها به صورت کارآموز هم استخدام می کنند که فرصت خوبی برای کسانی است که می خواهند این حرفه را یاد بگیرند و تخصصی تر کار کنند.

از معایب استخدام شدن به عنوان طراح سایت اگر بخواهیم به چند مورد اشاره کنیم به جزء درآمد ثابت و پیشرفت درآمدی کمتر آن، محدودیت هایی است که دارد. شما در کار فریلنسری رئیس خودتان هستید و مدیریت زمان و نحوه انجام کار به دست خودتان است اما اگر به عنوان کارمند مشغول به کار شوید، آزادی عمل کمتری دارید و باید کارها را سر ساعت تحویل بدهید.

کسب درآمد از طراحی سایت شخصی و وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی هم می تواند روش مناسبی برای کسب درآمد از طریق طراحی سایت باشد. در این روش شما برای خودتان سایت طراحی می کنید و با توجه به حوزه ای که علاقه دارید، مشغول به انجام بازاریابی محتوا می شوید. روش کسب درآمد از طریق وبلاگ می تواند با تبلیغات بنری یا کلیکی باشد اما لازمه درآمد این است که سایت شما با سئو کردن به نتایج بالای گوگل برسد.

البته روش های دیگری هم برای کسب درآمد از طریق سایت شخصی وجود دارد از جمله فروش برای سایت های بزرگی مثل دیجی کالا یا راه اندازی سایت فروشگاهی شخصی، قرار دادن فایل های آموزشی در سایت و فروش آنها، ارائه خدمات مشاوره تلفنی تحصیلی، روانشناسی و… .

مهارت های لازم برای کسب درآمد از طراحی وب سایت

مهارت های لازم برای کسب درآمد از طراحی وب سایت

اگر علاقه مند به یادگیری طراحی سایت و کسب درآمد از این راه هستید، لازم است بدانید که یک طراح سایت باید چه مهارت هایی را بلد باشد که در این بخش توضیح می دهیم :

 • یادگیری برنامه نویسی HTML و CSS 

HTML و CSS زبان های تشکیل دهنده اسکلت سایت هستند و برای راه اندازی یک سایت در قدم اول نیاز به یادگیری این زبان های نشانه گذاری می باشد. CSS در طراحی بخش گرافیکی سایت به طراح سایت کمک می کند و به نوعی با زیبایی سایت سر و کار دارد اما HTML با ساختار بندی سایت در ارتباط است. این دو زبان مکمل یکدیگر هستند و معمولا در کنار هم یاد گرفته می شوند.

 • یادگیری زبان های برنامه نویسی

انواع مختلف زبان برنامه نویسی وجود دارند از جمله C++، PHP، JAVA، ASP و… که برای طراحی سایت استفاده می شوند، با استفاده از گیت هاب می توانید دانش خود را در این زبان ها افزایش دهید.

 • UI(user interface) & UX(user experience design)

UI و UX بخش های جدایی ناپذیر از طراحی سایت هستند اگر می خواهید سایتی با رنگ بندی های جذاب و رابط کاربری بهتر طراحی کنید، لازم است که در UI و UX تسلط کامل داشته باشید.

میزان درآمد طراحی سایت

میزان درآمد شما از طراحی سایت را تجربه و مهارت هایتان مشخص می کند، مسلما هر چه مهارت و تخصص بیشتری داشته باشید، درآمد بهتری در این زمینه کسب می کنید. تعرفه خاصی برای طراحی سایت وجود ندارد ممکن است شما یک پروژه 2 میلیون تومانی انجام دهید و یک پروژه دیگر را با 10 میلیون قرارداد ببندید یا حتی بیشتر. ضمن اینکه ساعت های فعالیت شما نیز روی درآمدتان تاثیر گذار است و  با بیشتر کار کردن، درآمد بالاتری هم خواهید داشت.

همچنین اگر برای شرکتی کار کنید و نحوه فعالیت شما به صورت کارمندی باشد، درآمد مشخصی از 3 میلیون تومان تا 10 میلیون تومان می توانید داشته باشید.

کسب درآمد از طراحی سایت با وردپرس

کسب درآمد از طراحی سایت با وردپرس

اگر در زمینه انواع طراحی سایت تحقیقاتی انجام داده باشید، احتمالا می دانید که طراحی سایت به دو روش کلی با استفاده از زبان های برنامه نویسی و یا با به کارگیری سیستم های آماده همچون وردپرس و… انجام می شود.

با توجه به دو شاخه بودن روش های طراحی سایت یعنی وردپرس یا برنامه نویسی، ممکن است این سوال را بپرسید که بهترین روش طراحی سایت چیست و از کدام روش می توان به کسب درآمد رسید؟

وردپرس محبوب ترین سیستم آماده برای راه اندازی سایت است که بسیاری از سایت های موفق با استفاده از این سیستم طراحی شده اند پس با در نظر گرفتن پر استفاده بودن وردپرس برای طراحی سایت، می توان به شغل طراح سایت وردپرسی نگاه جدی تری داشت و برای یادگیری آن وقت و هزینه گذاشت.

یادگیری طراحی سایت با وردپرس چند مزیت دارد از جمله آنکه :

 • شما بدون نیاز به یادگیری هیچ گونه کدنویسی و زبان برنامه نویسی تخصصی و تنها با یادگیری طراحی سایت با وردپرس، می توانید سایت های حرفه ای طراحی کنید و درآمد به دست آورید.
 • یاد گرفتن طراحی سایت با وردپرس نیاز به زمان کمتری دارد بر خلاف زبان های برنامه نویسی که به دلیل تخصصی تر بودن زمان یادگیری طولانی تری دارند.
 • هزینه یادگیری طراحی سایت با وردپرس کمتر است.
 • با یاد گرفتن طراحی سایت وردپرسی می توانید برای خودتان سایت راه اندازی کنید و از این طریق کسب درآمد داشته باشید.
 • افراد زیادی هستند که به دنبال یادگیری طراحی سایت با وردپرس هستند که شما می توانید تدریس آنلاین، حضوری یا به صورت ویدئوهای آماده داشته باشید.
 • وردپرس همیشه محبوب بوده است و محبوب هم باقی خواهد ماند پس با یادگیری آن نگران آینده شغلی خود نباشید.

سوالات متداول کسب درآمد از طراحی سایت

 • راه های کسب درآمد از طراحی سایت چگونه است؟

کسب درآمد از ساخت سایت می تواند به روش های مختلفی انجام گیرد که در این مطلب به چند مورد اشاره کردیم.

 • برای کسب درآمد با طراحی سایت چه مهارت هایی باید بلد باشیم؟

شما برای طراح سایت شدن یا باید زبان های برنامه نویسی را یاد بگیرید و یا حداقل با یکی از سیستم های آماده سایت ساز مثل وردپرس کار کنید.

 • آیا کسب درآمد از طراحی وب می تواند فریلنسری باشد؟

بله، بسیاری از طراحان سایت به صورت فریلنسری فعالیت دارند و پروژه های داخلی و خارجی دریافت می کنند.

0/5 (0 نظر)
این مطالب را از دست ندهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها