درج لوگو در المنتور

زمان مطالعه: 6 دقیقه

تاثیر لوگو در وب سایت

لوگو نشان دهنده هویت و برند محصول شما می باشد. به نوعی لوگو معرف شما به مشتریان و مصرف کنندگان است. لوگوی یک سایت مانند امضای یک فرد هویت و شناسه آن فرد می باشد. بنابراین بهتر است زمانی که به دنبال تاسیس کسب و کار خود برای تجارت هستید به فکر لوگو مناسب نیز باشید. همچنین هنگامی که وب سایتی را خریداری کردید و در راستای فروش از طریق اینترنت قدم برداشتید حتما لوگوی خود را در بالای صفحات سایت تان درج کنید، توصیه می کنم قبل از طراحی لوگو روانشناسی رنگ در طراحی سایت را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

اهمیت لوگو

لوگو به میزان چشمگیری در موفقیت شما موثر است و می بایست پیش از طراحی، تمام زوایا و نیاز های خود را مشخص کنید. در طراحی لوگو، به هیچ عنوان دنبال طرح های سخت و پیچیده نباشید، چرا که هرچه لوگو ساده تر، ماندگاری آن در ذهن بیشتر است.

لوگو می بایست به راحتی پیام شما را به کاربران انتقال دهد. داشتن مفهوم مناسب، کارآمدی و زیبایی طرح لوگوی شما دارای اهمیت بالایی است، طرح لوگو باید به صورتی باشد که کاربر بدون هیچ درنگی متوجه نام برند شما شود و با آن ارتباط مناسبی برقرار کند.

آموزش قرار دادن لوگو و تغییر آن در وب سایت

برای بارگذاری لوگو سایت ویجتی به نام لوگو وب سایت در المنتور وجود دارد که با کمک این ویجت به آسانی می توان عکس لوگو سایت را در قسمت هدر بارگذاری کرد.

قبل از اینکه وارد بخش المنتور شوید ابتدا باید عکس لوگوی سایت را در قسمت سفارش سازی بارگذاری کنید.

در ابتدا از پنل سمت راست داشبورد سایت بر روی ابزارهای طراحی کلیک کنید و سپس سفارشی سازی را انتخاب کنید.

درج لوگو در المنتور قدم ۱

در منوی باز شده دو قسمت مهم داریم به نام های هویت سایت و تنظیمات عمومی سایت اگر بر روی هویت سایت کلیک کنید وارد صفحه ای برای تغییر لوگوی سایت خود می شوید ولی اگر بر روی تنظیمات عمومی سایت کلیک کنید صفحه مربوط به تغییرات فاو آیکن برای شما باز میشود.

تفاوت لوگوی سایت و فاو آیکون سایت چیست؟

فاو آیکن با لوگوی سایت متفاوت است وقتی شما سایتی را در مرورگر خود باز میکنید آیکن کوچکی بر روی تب مرورگر شما نشان داده می شود که فاوآیکون نام دارد اما آیکنی که قصد دارید در هدر یا در قسمت های دیگر صفحات سایت خود قرار دهید لوگوی سایت می باشد.

برای تغییر لوگو سایت بر روی هویت سایت کلیک کنید.

درج لوگو در المنتور قدم 2

در تب باز شده در قسمت نشان می توانید عکس لوگوی سایت خود را بارگذاری و تغییر دهید، سپس بر روی گزینه تغییر نشان کلیک کرده تا عکس لوگوی سایت شما سیو شود.

درج لوگو در المنتور قدم 3

بعد از کلیک کردن بر روی تغییر نشان برای بارگذاری عکس باید بر روی انتخاب فایل کلیک کنید و عکس خود را به عنوان لوگوی سایت بارگذاری نمایید، توصیه میکنم قبل از بارگذاری تصویر با استفاده از وب سایت Optimizilla حجم آن را کاهش داده یا به عبارتی عکس را بهینه کنید.

درج لوگو در المنتور قدم 4

در این قسمت با کلیک کردن بر روی ویرایش تصویر می توانید عکس بارگذاری شده را ویرایش کنید.

درج لوگو در المنتور قدم 5

برش، چرخش به چپ، چرخش به راست، وارونگی، تغییر ابعاد عکس و… را می توانید بر روی تصویر لوگوی سایت خود، انجام دهید.

درج لوگو در المنتور قدم 6

بهتر است بدانید برای تغییر فاوآیکون همانطور که گفته شد بعد از کلیک کردن بر روی تنظیمات سایت و بعد از آن با کلیک کردن بر روی فاوآیکون به این صفحه می رسید که می توانید همانند تغییر لوگو سایت عکس فاو آیکن سایت خود را نیز تغییر و ویرایش کنید.

عکسی که برای لوگوی سایت و فاو آیکن انتخاب می کنید می تواند یکی باشد می تواند متفاوت باشد.

درج لوگو در المنتور قدم 7

برمیگردیم به داشبورد سایت، در قسمت اول عکس لوگو سایت خود را از زیر منوی هویت سایت بارگذاری کردیم، برای بارگذاری مسیر عکس لوگو سایت خود مجدد از پنل سمت راست بر روی صفحه ها کلیک کنید و از زیر منوی باز شده افزودن جدید را انتخاب کنید.

برگه جدیدی باز می شود مثلا برگه قیمت طراحی سایت، مسیر قرار دادن عکس لوگو در هدر سایت با استفاده از ویجت افزونه المنتور امکان پذیر می باشد بنابراین بر روی ویرایش با المنتور کلیک کنید.

درج لوگو در المنتور قدم 8

صفحه جدیدی جهت ویرایش با المنتور باز می شود که در این قسمت ما محل تعریف لوگو را با توجه به تایپوگرافی در طراحی سایت در بخش سربرگ (هدر) در نظر گرفته ایم.

با کلیک کردن بر روی Edit Header  وارد بخش ویرایش سربرگ هدر می شوید.

درج لوگو در المنتور قدم 9

حال در قسمت سرچ افزونه المنتور کافیست “لوگو سایت” را سرچ کنید تا ویجت های مربوط به لوگوی وب سایت را برای شما نمایش دهد.

مشاهده می کنید دو ویجت لوگوی سایت وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید، با درگ اند دراپ کردن هر کدام از این ویجت ها در قسمتی که قصد دارید لوگوی سایت خود را قرار دهید، عکسی که در قسمت سفارشی سازی هویت سایت بارگذاری کردید در این اینجا قرار داده می شود.

درج لوگو در المنتور قدم 10

پس از قرار دادن لوگو در وب سایتهای طراحی شده توسط سایت ساز می توانید تنظیمات لازم را برای جایگذاری بهتر مکان لوگو را انجام دهید.

اندازه عکس: می توانید اندازه یا سایز عکس لوگو خود را مشخص کنید.

چیدمان: می توانید مشخص کنید لوگو سایت به چه صورت نمایش داده شود. چپ چین؟ راست چین؟ یا وسط چین؟

کپشن: می توانید به لوگوی سایت کپشن یا همان توضیحات اضافه کنید به عبارتی در این قسمت مشخص می کنید به لوگوی سایت توضیحات اضافه شود یا خیر؟

پیوند: به صورت پیش فرض بر روی آدرس سفارشی قرار دارد که با کلیک کردن بر روی لوگو به صفحه اصلی خود سایت می رود، در کل “پیوند” به شما می گوید وقتی بر روی لوگوی سایت کلیک کردند به کدام مسیر برود.

در صورت نیاز می توانید لینک دیگری در این قسمت قرار دهید.

درج لوگو در المنتور قدم 11

در تب استایل تنظیمات لوگوی وب سایت می توانید تنظیماتی مانند عرض، ارتفاع، میزان شفافیت لوگو، در حاشیه یا سایه بودن لوگو و تنظیمات استایل کپشن را مشخص کنید.

درج لوگو در المنتور قدم 12

حال اگر ویجت دیگری برای لوگوی سایت انتخاب کردید باز هم با کمک درگ اند دراپ، می توانید ویجت لوگوی سایت را به داخل هدر بکشید و در جایگاه مناسب قرار دهید.

درج لوگو در المنتور قدم 13

پس از انتخاب این ویجت برای لوگو سایت، قابلیت بارگذاری لوگو هم به صورت متنی و هم تصویری را خواهید داشت و در نهایت بر روی دکمه به روز رسانی کلیک کنید.

درج لوگو در المنتور قدم 14

نکات مهم در هنگام انتخاب لوگو

  • جذابیت: لوگو می بایست جذابیت بالایی داشته باشد تا توجه کاربران را به خود جلب نماید.
  • خاص بودن: لوگو، نشان خاص شما است. بنابراین داشتن مزیت های رقابتی در این زمینه ضروری است.
  • ماندگاری طولانی: اصولا لوگو، نشانی ماندگار است و تا سالیان سال شرکت ها از آن استفاده می کنند. حین انتخاب لوگو به کارایی آن در سالهای آینده نیز توجه کافی داشته باشید.
  • ساده بودن: لوگو می بایست به راحتی در ذهن مخاطب ماندگار شود، به صورتی که حتی با چشمان بسته هم لوگوی شما در خاطرش تداعی شود.
  • حرفه ای باشد: اهمیتی ندارد مجموعه شما کوچک و یا بزرگ است، با داشتن لوگو حرفه ای به نظر برسید و اعتماد مخاطبان را جلب کنید.
  • مرتبط با مجموعه: از ویژگی های دیگر لوگو ارتباط آن با حوزه کاری شما است، به هیچ عنوان از چیزهای متفاوت در این زمینه استفاده نکنید.

طبق عادت در انتهای هر مقاله آموزشی، نکته ای مهم برای پیشرفت و توسعه سریعتر وب سایت گفته می شود. اصلی ترین روش افزایش ورودی سایت و در نهایت افزایش فروش سایت، سئو است و افزونه Yoast SEO بهترین ابزار برای سئو وب سایت است.

5/5 (2 نظر)
این مطالب را از دست ندهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
16 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها