لینک دار کردن متن در وردپرس

زمان مطالعه: 6 دقیقه

لینک دار کردن متن در وردپرس

لینک دار کردن متن در وردپرس به تجربه کاربری بهتر کمک می کند و مزیت دیگر آن نیز منظم نشان دادن سایت برای موتور جستجو است. پس ضروری است که حتما در مطالب سایت خود از لینک های داخلی استفاده کنید و مطالب را به هم ارتباط دهید. لینک سازی در وردپرس می تواند به صورت خودکار یا دستی انجام شود که در صورت تنظیم خودکار، دیگر نیازی نیست که شما یک به یک لینک ها را ایجاد کنید. ما در این مطلب می خواهیم چند روش برای لینک دار کردن متن در وردپرس را به شما آموزش دهیم.

تمام روش های ذکر شده در سایت ساز بوم بدون صرف هزینه و در کوتاه ترین زمان قابلیت پیاده سازی دارد.

معرفی افزونه لینک دار کردن خودکار برای وردپرس

برای لینک دار کردن خودکار کلمات یک متن می توانید از افزونه استفاده کنید. افزونه های زیادی هستند که این کار را انجام می دهند اما اگر به دنبال یک افزونه خوب و حرفه ای هستید، افزونه Interlinks Manager را به شما پیشنهاد می دهیم.

این افزونه با سایر پلاگین های سئو وردپرس سازگاری کامل دارد، امکان لینک سازی خودکار با کلمات و آدرس های دلخواه شما را فراهم می کند، لینک های داخلی مرتبط را پیشنهاد می دهد و نسخه فارسی حرفه ای (تداخلی با افزونه WPML ندارد) هم دارد.

به کمک افزونه Interlinks Manager می توانید ساختار لینک های داخلی و سئو وبسایت خود را بهبود دهید و بدین طریق بازدید کنندگان سایت را افزایش دهید.

 • تنظیمات افزونه

پس از نصب افزونه Interlinks Manager، باید وارد منوی داشبورد شوید و از بخش تنظیمات افزونه، کلمات کلیدی و لینک ها را تعریف کنید. در این افزونه اطلاعاتی همچون تعداد لینک های داخلی خودکار، تعداد بازدید ها، تعداد کلیک ها بر روی لینک و… نمایش داده می شود که با استفاده از این اطلاعات می توانید لینک های داخلی جدید را اضافه یا لینک های قبلی را حذف کنید.

 • منوی Juice افزونه

در منوی Juice افزونه، درباره ارتباط لینک ها در سایت به شما اطلاعاتی ارائه می شود. از طریق این بخش می توانید لیست کاملی از لینک های مرتبط را مشاهده کنید و صفحاتی که فقط به یک لینک وصل شده اند را شناسایی نمایید.

 • پیشنهاد دریافت لینک ها

افزونه Interlinks Manager دارای ابزاری به نام باکس متا است که به شما کمک می کند نوشته های ویرایش شده را ببینید. با این ابزار می توانید لینک داخلی ایجاد کنید و در زمان خود صرفه جویی داشته باشید. یکی از دلایل انتخاب وردپرس به عنوان بهترین روش ساخت سایت سرعت بالا پیاده سازی ویژگی های مختلف در آن می باشد.

 • ایجاد لینک خودکار

با کمک منوی ایجاد لینک خودکار افزونه می توانید کلمات کلیدی یا عبارات خاص را تبدیل به لینک های داخلی کنید مثلا برای بهترین مقالات سایت یا صفحاتی که محصولات را می فروشید، لینک های داخلی بسازید.

 • ردیابی کلیک

با استفاده از گزینه ردیابی کلیک می توانید متوجه شوید که هر لینک توسط بازدیدکنندگان چقدر کلیک گرفته است و تاریخی که روی آن کلیک شده است چه زمانی بوده است. اگر هم نمی خواهید این اطلاعات را بدانید می توانید گزینه ردیابی کلیک را غیرفعال نمایید.

نحوه لینک دار کردن متن در وردپرس با افزونه Internal Links Manager

برای لینک دار کردن متن در وردپرس با افزونه Internal Links Manager، با استفاده از این لینک، افزونه را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، یک منوی جدید به اسم Internal Links Manager به پیشخوان وردپرس شما اضافه می شود که اگر اضافه نشده است باید یکبار از وردپرس خارج شده و دوباره وارد شوید.

آموزش افزونه Internal Links Manager

وارد بخش Internal Links Manager پیشخوان وردپرس شوید و بر روی گزینه “ایجاد پیوند جدید” کلیک کنید. در این بخش می توانید کلمه جدید را برای لینک دار شدن مشخص کنید.

برای ایجاد لینک جدید باید عنوان داخلی و آدرس URL را ثبت کنید و کلید واژه هایی که می خواهید برای آن URL نمایش داده شوند را درج نمایید.

افزودن لینک با افزونه Internal Links Manager

پس از اعمال سایر تنظیمات، بر روی گزینه ذخیره کلیک کنید تا لینک و کلمات به سایت شما اضافه شوند. حال باید محتوای وبسایت بررسی شود و اگر لینکی فعال نشده بود، حتما اشکالی در تنظیمات وجود دارد.

تنظیمات افزونه Internal Links Manager

در صفحه تنظیمات افزونه می توانید فهرست سیاه و سفید را مشخص کنید یعنی در صفحات سفید تعیین کنید که این لینک در کدام صفحات نمایش داده شود و در صفحات سیاه هم می توانید مشخص نمایید که لینک در کدام صفحات دیده نشود.

نحوه لینک سازی دستی متن در وردپرس

لینک دار کردن متن در وردپرس به صورت دستی خیلی ساده است و کافیست یکبار انجام دهید تا یاد بگیرید. برای این کار ابتدا باید متنی که می خواهید به آن لینک دهید را مثل تصویر زیر انتخاب کنید.

نحوه لینک سازی دستی در وردپرس ۱

حالا باید از گزینه های بالای صفحه وردپرس، بر روی گزینه ای شبیه به سنجاق که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید تا کادری که باید لینک را در آنجا قرار دهید نمایش داده شود.

لینک دار کردن متن در وردپرس به صورت دستی 2

لینکی که کپی کرده اید را وارد کادر کنید.

لینک دار کردن متن در وردپرس به صورت دستی 2

سپس گزینه چرخ دنده را بزنید تا به صفحه تنظیمات لینک هدایت شوید. در این صفحه گزینه “باز کردن پیوند در زبانه تازه” را فعال کنید تا زمانی که کاربر بر روی آن کلیک می کند، صفحه در تب جدید باز شود.

باز کردن لینک در تب جدید

با انجام مراحل فوق، لینک سازی داخلی به روش دستی را انجام داده اید و لینک شما ساخته شده است.

مزایای لینک داخلی در وردپرس

در پایان لازم می دانیم شما را از اهمیت لینک دار کردن متن در وردپرس آگاه کنیم. از جمله مزایای لینک سازی داخلی در وردپرس به شرح زیر هستند:

 • بهبود تجربه کاربری با لینک سازی داخلی

زمانی که یک کاربر وارد سایت شما می شود و مطلبی را مطالعه می کند، اگر شما یک لینک از مطلب مرتبط را در آن صفحه قرار دهید، احتمال آنکه کاربر بر روی لینک کلیک کند زیاد است و بدین ترتیب اطلاعات بیشتر را در اختیار کاربر قرار می دهید.

 • کاهش نرخ پرش

لینک سازی داخلی به کاهش نرخ پرش در سایت کمک می کند زیرا کاربر با کلیک بر روی لینک های قرار داده در صفحات، ممکن است دقایق طولانی تری را در سایت شما سپری کند و گوگل متوجه این موضوع می شود که سایت برای کاربر جذاب است. علاوه بر لینک سازی داخلی، جهت کاهش نرخ پرش وب سایت می توانید از افزونه های چت آنلاین مثل افزونه رایچت هم استفاده کنید.

 • دسترسی موتور جستجو به صفحات سایت

لینک سازی داخلی به موتور جستجو کمک می کند که تمام صفحات سایت شما را پیدا کرده و ایندکس کند. به عبارتی دیگر با لینک سازی داخلی بدون هیچ هزینه ای گوگل را وارد دیگر صفحات سایت خود می کنید.

 • کمک به افزایش فهم موتور جستجو

یکی از موارد حائز اهمیت لینک سازی داخلی، افزایش فهم موتور جستجو از آن صفحه است. زمانی که لینک سازی داخلی انجام می شود، یعنی دو صفحه با یکدیگر ارتباط دارند و گوگل متوجه می شود که صفحه مقصد به صفحه مبدا ارتباط دارد، پس از افزایش اعتبار آن صفحه شما می توانید با پیدا کردن رتبه سایت در گوگل افزایش جایگاه صفحه خود در گوگل را رصد کنید.

سوالات لینک دار کردن متن در وردپرس

سوالات متداول لینک دار کردن متن در وردپرس

 • آیا در وردپرس می توان لینک سازی داخلی را به صورت خودکار انجام داد؟

بله افزونه های متعددی هستند که می توان با نصب و تنظیم آنها در وردپرس، لینک سازی داخلی را به صورت اتوماتیک انجام داد.

 • نحوه لینک سازی داخلی اتوماتیک وردپرس چگونه است؟

در لینک سازی داخلی اتوماتیک وردپرس، به ازای کلمه کلیدی یا کلمات کلیدی، یک URL تعریف می شود و در هر متنی که آن کلمات کلیدی تکرار شوند، به آن یوآرال به صورت خودکار لینک می شود.

 • نحوه لینک دار کردن دستی متن در وردپرس چگونه است؟

نحوه لینک دار کردن متن در وردپرس به صورت دستی را در این مطلب آموزش داده ایم.

5/5 (1 نظر)
این مطالب را از دست ندهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها